طراحی خدمات

طراحی خدمات

ایران نیاز مبرمی به طراحی خدمات دارد. تقریباً تولید صنعتی طی سالهای پس از ۱۳۹۰ یا به دلیل چالش‌ها و تحریم‌ها از میان رفته یا به دلیل عدم به روزرسانی فناوری تولید در معرض رکود و خطر اضمحلال است. کشاورزی ایران نیز در منطقه‌ی گرم و خشک فلات ایران، جز در چند منطقه و چند محصول خاص، مزیتی ندارد. در این شرایط اکثر کسب‌وکارهای نوپا و اکثر کسب‌وکارهای بزرگ که مبنایی غیر از محصول و مشتقات نفت دارند، خدماتی هستند.

توسعه‌ی ایران نیز با توسعه‌ی کسب‌وکارهای خدماتی گره خورده است. در این شرایط، دانش طراحی خدمات که حوزه‌ای میان رشته‌ای است که با رویکرد و تفکر دیزاین سعی بر طراحی بهینه‌ی تجربه‌ی تمامی ذی‌نفعان یک خدمت دارد، در ایران وجود ندارد و شرکت طراحی خدمات دیگرگون در تلاش است تا دانش و مهارت این رشته را در ایران توسعه دهد.

در این مسیر مطمئن هستیم که مهارت بومی در تعامل با فرهنگ و اجتماع ایرانی باید به دست بیاید و آنچه طی پنج سال گذشته در پروژه‌های کوچک و بزرگ به دست آورده‌ایم را در “دیگرگون” جمع کرده‌ایم تا در کسب‌وکارهای خدماتی اثر گذار شویم.

مسلماً در سالهای آینده، شرکت‌هایی که کسب‌وکار خدماتی دارند از طراحان خدمات برای خلق بهترین تجربیات، برای کاربران، کارکنان، مدیران و همکاران خود استفاده خواهند کرد. کسب‌وکارهای بسیاری بر مبنای شناسایی نیازهای واقعی انسانی شکل خواهند گرفت و فرایندهای سازمان‌ها بهینه خواهد شد. “دیگرگون” سعی دارد سهم بسزایی از این تغییرات داشته باشد و به مرجعی برای فعالیت حرفه‌ای در این حوزه بدل شود.

 

پیمایش به بالا